Na co zwrócić uwagę kupując cielęta?

Bardzo dobrym miejscem do kupna cieląt są niepodważalnie sprawdzone fermy. Te fermy mogą być polecane przez znajomych hodoWCów lub tych, którzy zaopatrują się regularnie w materiał opasowy. Dobry sposób na kupno jest odnalezienie takiego właśnie gospodarstwa oraz jego odwiedzenie.

materiały budowlane

Autor: Pavel P.
Źródło: http://www.flickr.com
cielęta

Autor: Furya
Źródło: http://www.flickr.com
Cieląt moglibyśmy szukać w internecie oraz w gazetach. Nie trzeba jednak w każde miejsce jeździć tam, gdzie jest bydło.

Jeżeli zaintrygował Cię niniejszy artykuł, to śmiało kliknij ten odnośnik – to niezwykle użyteczna witryna, która opisuje podobną tematykę.

Są tego typu fermy, które mają zamknięty cykl i cielęta nie są sprzedawane. Najlepiej jest zadzwonić wcześniej i zapytać czy są jakiekolwiek sztuki do sprzedania albo kiedy takie sztuki będą do nabycia. Wiele ferm posiada swoje witryny internetowe, lecz na nich rzadko są umieszczane ogłoszenia o sprzedaży cieląt. W dobrych miejscach cielęta dość prędko są rozchwytywane. Dane o sprzedaży cieląt są bezcelowe, ponieważ regularnie się to zmienia. Mądrze jest wybierać dosyć duże podmioty, które proponują znaczną ilość cieląt. W tego typu miejscach każdy, kto szuka cieląt znajdzie na pewno sztuki, które mu odpowiadają. Dobrymi punktami do zakupu cieląt są gospodarstwa, które szczepią profilaktycznie cielęta i są wolne od chorób, które zwalczane są z urzędu.

Zanim wybierzemy sztuki na opas, trzeba przyjrzeć się samej fermie, jak wyglądają budynki i jakiego rodzaju warunki tam panują. Należy się dokładnie przyjrzeć czy obejście jest czyste. Posiada to na celu sprawdzenie w jakich warunkach trzymane są cielęta, a to może mieć bardzo znaczny wpływ na zdrowotność zwierząt. Pamiętać o tym należy, że nie ma różnicy pomiędzy zwierzętami, które nabywane są w ośrodkach Skarbu Państwa oraz fermami prywatnymi. W obydwu tych miejscach można by znaleźć zwierzęta bardzo dobrej jakości. Gdy rolnik ma już wybrane gospodarstwo, w którym będzie kupował sztuki, musi zwrócić uwagę na wygląd cieląt.

Cielęta, które zaraz po obejrzeniu zdają się zdrowsze, lepiej odkarmione, muszą przeważnie spełniać wszelkie nasze wymogi. Po przybyciu na fermę należy zapytać czy zwierzęta niedawno były karmione. Cielętom najedzonym nie che się przeważnie ruszać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*