Z jakiego powodu należałoby wziąć psiaki jedynie ze sprawdzonego miejsca?

Czy psiaki faktycznie boją się wybuchów fajerwerków oraz czy też kiedy psiaki na nas warczą albo szczekają, to lepiej jest udawać martwego, czy też rzucić się do ucieczki. Czy psiaki męczą się w blokach i co należy zrobić, jeżeli przeszkadzają sąsiadom.

kuwety

Autor: Wolfgang Lonien
Źródło: http://www.flickr.com
Na te i podobne zagadnienia porozmawiamy z behawiorystką oraz miłośniczką psiaków.
Jeśli chcemy kupić psa, to należy wybrać odpowiednią, zarejestrowaną hodowlę. Trzeba sprawdzić na miejscu, jakiego rodzaju panują w tamtym miejscu warunki, tak jak w schronisku starać się u hodowcy, ponieważ to on postanawia czy właśnie taki człowiek okaże się odpowiedni. Jeśli rozmawiamy o dobrych i szanujących się hodowlach, to trudno wyobrazić sobie, że hodowca zgodzi się przekazać od siebie z miotu psiaka na prezent pod świąteczne drzewko bez omówienia wszelkich spraw dokładnie oraz określenia przyszłego posiadacza.
waga

Autor: William Murphy
Źródło: http://www.flickr.com
Wszelkie odmienne opcje kupienia psa muszą być niewykonalne, przy czym to wizja idealnego świata. Niestety występują miejsca, gdzie zwierzaki oddaje się komukolwiek, aby się wyzbyć kłopotu albo aby ocalał, ponieważ warunki są katastrofalne. Są też pseudohodowcy lub hodowle, które sprzedadzą psa zobacz nasze ciastka dla psa za kilkaset złotych. Reklamują się na stronach z ogłoszeniami i to oni cieszą się największym zyskiem w okresie świątecznym. Trzeba ufać, że wszyscy ludzie kupujący psiaki robią to bardzo racjonalnie, jednak statystyki liczby porzuceń zwierząt podczas albo niedługo po świętach prezentują coś zupełnie innego. W zakres danych, które psy chcą nam przekazać wchodzą nie tylko dźwięki, ale również zapach oraz tzw. mowa ciała, lecz tego nasze zmysły nie umieją odbierać. Zatem w przypadku szczekania intencje mogą być niezwykle różne.

Załóżmy dla przykładu jednak, że szczekając psiak ma schowany ogon, szyję i głowę w jednej płaszczyźnie z plecami, uszy położone, ściągnięty pysk i stoi na zgiętych łapach czy też czasem się trzęsie. To obraz, jaki możemy zobaczyć wielokrotnie blisko marketu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*