Gdzie nabyć rasowego psa?

Każdy właściciel kotka czy psiaka na pewno chciałby, aby jego zwierzę poza tym, że nie potrzebuje stałej, bardzo drogiej opieki oraz jest zdrowe, budziło powszechny podziw. Bardzo często na spacerze zobaczyć można by pięknego, pełnego witalnych sił psiaka, który wielokrotnie prowokuje do pozytywnych, pełnych zachwytu opinii, które sprawiają z pewnością bardzo wiele radości właścicielowi.
Wyłączne miejsce, w którym możemy nabyć nowego pieska jest hodowla zwierząt.

hodowla zwierząt

Autor: California Department of Fish and Wildlife
Źródło: http://www.flickr.com

Związek Kynologiczny, który skupia pasjonatów hodowli danej rasy, również pokieruje krok po kroku tak, żeby bez ryzyka i bezpiecznie kupić psa, z jakiego będziemy niezwykle zadowoleni. Coraz częściej hodowle mają strony online, na jakich moglibyśmy odnaleźć faktyczne informacje, które tyczą się szczeniąt oraz formalności zakupowych oraz dane adresowe hodowli. Metryka jest dokumentem, który poświadcza rasowość psa.

Sprawdź obfite w treść przydatne wpisy (https://www.zielonalapka.com/pl/p/Odstraszacz-elektroniczny-ultradzwiekowy-3-glosnikowy-wewnetrzny/193), zawierające potrzebne dane na przedstawiany temat – wejdź zatem tu oraz zgłąb wiadomości, które Cię ciekawią.

Posiada ona pieczęć oddziału oraz podpis jego przedstawiciela, dane psa, dane jego posiadacza oraz hologram związku. HodoWCa ją otrzymuje tuż po kontroli urodzonego miotu. Rodowód jest to poszerzenie metryki o następne pokolenie oraz dodatkowe dane. Mając powyższe dokumenty zarejestrować możemy psa w związku kynologicznym. Nabywając rasowego psa każdy chce posiadać pewność, że ten szczeniak będzie należał do danej rasy.

Posiada dane, które dotyczą rodziców szczeniaczka, ich osiągnięć, szkoleń jakie przeszły w trakcie swojego życia oraz badań. Wyrobienie takiego dokumentu jest dobrowolne oraz nikt nie może zmusić nas, żebyśmy tego typu dokumenty mieli. Należącego do nas psiaka nie musimy poddawać także dalszej hodowli jeśli sobie tego nie życzymy, wtedy nie uczestniczymy z nim w wystawach. Jest to dokument, który potwierdza, że nasz psiak nie wywodzi się z miejsca przypadkowego, ale zrodził się w prawdziwej hodowli oraz jest wynikiem przemyślanej oraz prawidłowo prowadzonej pracy hodowlanej właściciela.

Zapewnia nas, że nabywane przez nas zwierzę oraz jego przodkowie wolni byli od uwarunkowanych genetycznie wad budowy oraz niezwykle częstych dolegliwości. Hodowcy, którzy posiadają zwierzęta z rodowodem od samego początku, więc od urodzenia, zazwyczaj niezwykle dbają o swe maluchy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*