Jakiego rodzaju insekty mogą zagościć w naszych kuchennych szafach?

Niestety chętnych na nasze zapasy kasz, makaronów czy też płatków zbożowych jest znacznie więcej, niż mieszkańców. Z czterech najczęściej występujących szkodników najbardziej trudny do usunięcia jest mól spożywczy.

Poza towarami mącznymi, lubią również dużo innych produktów, przykładowo suszone grzyby, warzywa oraz owoce, suchą karmę dla zwierząt, zioła czy herbaty. Swym wyglądem przynosi na myśl mola odzieżowego, podobnie się zachowuje, jest koloru brązowego oraz jest trochę większy, niż jego znajomy z szafki w pokoju. Zwłaszcza po okresie letnim, kiedy mieliśmy pootwierane okna, należy zwrócić uwagę na zawartość swoich regałów, gdyż tego typu mól może nas odwiedzić znudzony menu znajdującym się u znajomych i już u nas pozostać. Z tego powodu pułapki feromonowe na tego typu insekty należy umieszczać w oddaleniu od okien. Jeszcze większy od wspomnianego mola o srebrnych skrzydełkach albo skrzydełkach żółtawych, to prawdopodobnie mklik mączny, zatem najgroźniejszy szkodnik, który natychmiast torebkę pęczaku może przerobić na kaszę mannę.
Kości

Autor: By PhotosEcosse
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo lubi również stary chleb albo ususzone do kotlecików bułki bądź bułkę tartą. Z kolei nieduży, czerwono brązowy chrząszczyk to żywiak chlebowiec. On również uwielbia chleb, ale odmiennego typu towary mączne także. Żeby się do nich dostać, jego bardzo silne larwy bez trudu przegryzą papierową saszetkę z płatkami. Jeszcze odmienny chrząszczyk, o trochę ciemniejszej główce oraz brązowym korpusie, w rozmiarze ok.

Jeśli opisywany wątek Cię zainteresował, to odsyłam do strony www, gdyż znajdziesz tam jeszcze więcej danych, które z pewnością Cię zaciekawią.

4 milimetrów, to trojszyk ulec. Są one w magazynowych halach zbożowych oraz w paczkarniach takich przetworów. Możemy go przypadkowo sobie przynieść wraz z zakupami.

Poza tym warto mieć świadomość, że dosyć prędko się zadomawia. Żeby się efektywnie bronić przed takimi insektami, musimy nade wszystko dość często robić porządki w swych szafkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*