W jakiej sytuacji krowa będzie produkować dobrej klasy mleko?

Rolnik, który nie musi podwyższać rekordów w produkcji mleka, nie może pozwolić krowie i sobie na zrównoważoną produkcję.
Okazuje się, że krowa podobnie jak człowiek, ma swe przysmaki oraz gdy karmiona jest tym, co lubi, to daje smaczniejsze mleko.

odzież sportowa

Autor: Adidas
Źródło: Adidas
apartamentowiec

Autor: Belgravia Polska
Źródło: Belgravia Polska
krowa

Autor: Wings Development
Źródło: Wings Development
Przy w większym stopniu wyczerpującej produkcji mleka, odchodzi się od wypasu krów, choć prawidłowo jest także utrzymywać umiar, ponieważ wypasanie ma także swe dobre strony.

Ten proponowany serwis www (https://www.nadwigrami.pl/stadnina-koni,kontakt.html), który zawiera informacje na opisywany temat, jest niesamowicie trzymający w napięciu, ale masz możliwość poznać inne wiadomości na ten temat, klikając tu.

Krowa uwielbia tzw. zielonkę, a jeszcze bardziej lubi odpowiednią trawę i potrafi sobie wybrać na pastwisku te roślinki, które jej smakują oraz aktualnie są potrzebne. Nierzadko nawet próbuje dobierać rośliny, których my byśmy jej nie podali. Inaczej mówiąc krowa samodzielnie wybiera sobie to, co jej smakuje i wtedy mleko jest dosłownie pyszne. Na zachodzie, gdzie utrzymuje się tendencja na żywność zgodną z naturą, odchodzi się już coraz częściej od intensywnej produkcji mleka.

Krowa, która wytwarza dość wiele mleka, nierzadko jest wykorzystywana bardzo krótko. Wmusza się w nią dużo karmy, aby wytwarzała ona większą ilość mleka, lecz wszystko powinno odbywać się pod kontrolą weterynarza, ponieważ krowa działa na granicy swojej wytrzymałości. W wypadku chorób, na nasze potrzeby krowa wytwarza mleko przez wiele lat oraz praktycznie może się obywać bez żadnych odwiedzin weterynarza w gospodarstwie. Poza tym mleko jest zarówno smaczniejsze i bardziej korzystne gatunkowo. Dlatego też to, na co w coraz większym stopniu zwraca się uwagę na Zachodzie, to nie wysoka mleczność. W coraz większym stopniu doceniana jest długowieczność krowy oraz jej wierność w laktacjach. Zdrowa krowa wytwarza smaczne i dobre mleko.

Z tego też powodu roli pastwisk nie można niczym zastąpić. Oczywiście, nie każdy obszar zielony będzie nadawać się na pastwisko. Dlatego też trzeba wiedzieć, jak wybierać najlepsze pastwisko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*