Piesek w mieszkaniu – w jaki sposób wychować psa i przygotować dom na jego przybycie?

Co uczynić, gdy zdecydujemy się na kupno albo przygarnięcie psa do naszego domku? Jak zabezpieczyć wnętrze oraz rozpocząć wychowanie pieska, by nie sprawiał kłopotów?
Właściwe zabezpieczenie mieszkania będzie bardzo istotną materią – bez względu na to, czy zamieszka z nami szczeniak, czy też dorosły pies, który nie poznał jeszcze reguł obowiązujących go w nowym mieszkaniu.

pies

Autor: Tom Page
Źródło: http://www.flickr.com
Szczenięta, ze względu na wzmożoną ciekawość, mogą zetknąć się z ogromniejszą liczbą ewentualnych zagrożeń. Pamiętajmy, iż potrzeba eksploracji nowego środowiska jest normalnym zachowaniem każdego czworonoga, bez względu na jego wiek. O czym musimy pamiętać oraz w jaki sposób należycie zadbać o bezpieczeństwo czworonoga w domku?
Na pewno trzeba skontrolować, czy przestrzeń w domu będzie bezpieczna dla nowego mieszkańca.

Ta solidna oferta (http://petkingdom.pl/), którą przygotowaliśmy dla sympatyków opisywanej kwestii, zawiera zbliżone dane na to intrygujące zagadnienie – sprawdź tutaj.

Z otoczenia, w którym będzie pomieszkiwał nasz pies, trzeba usunąć wszelkie niewielkie obiekty, jakich połknięcie może grozić zadławieniem pieska. Groźne mogą okazać się: spinacze, kredki, kawałeczki papieru czy też zabawki. Zwróćmy także baczność na niestabilne przedmioty. Rozentuzjazmowany piesek z łatwością strąci nasz ukochany wazon, hacząc merdającym ogonem o chwiejący się stół. W naszych mieszkaniach znajduje się bez liku substratów, które mogą być niebezpieczne dla psa. Miejsca, w których składowane są farmaceutyki, detergenty oraz pozostałe specyfiki chemiczne powinny być odpowiednio zabezpieczone.

Równie niebezpieczne mogą być wyroby spożywcze określone wyłącznie dla ludzi. Nasz szczeniak musi wiedzieć, że w żadnym przypadku nie wolno mu wskakiwać na stoliczek, aby skraść przykładowo naszą kanapkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*