Jaka obroża dobra będzie dla psa małego, a jaka dla dużego?

Przy kompletowaniu przyborów dla psa, wybór dobrej obroży jest to jedna z najbardziej istotnych spraw. Od rozmiaru obroży, typu i szerokości zależał będzie luksus użytkownika w czasie spacerów. Źle wybrana będzie to niewygoda dla psiaka.
Dzisiaj w sprzedaży można spotkać materiałowe obroże, obroże skórzane albo metalowe.

przyroda

Autor: lgrvv
Źródło: http://www.flickr.com
Wybór tego, jaka obroża będzie idealna dla naszego psiaka, zależy od indywidualnych upodobań. Obroże skórzane szybciej się mogą niszczyć. Trzeba je konserwować i co jakiś czas sprawdzać ich stan. Obroża parciana jest w większym stopniu odporna, a obroża metalowa jest solidnie wykonana. Obroża nie może uciskać szyi naszego psiaka, ale nie powinna także być zbyt luźna, ponieważ pies może się z niej uwolnić. Niezwykle korzystnym rozwiązaniem są obroże regulowane. Aby wybrać odpowiedni rozmiar obroży dla naszego psa, należy zmierzyć obwód szyi psa oraz dodać do tego rezultacie około centymetra w przypadku psów mniejszych, a półtora centymetra w przypadku psiaków większych. Przy półzaciskowych obrożach obwód musi być trochę większy, gdyż zakładane są one przez głowę, zatem muszą wygodnie przez nią przechodzić.
psy

Źródło: www.morguefile.com

Szeroka obroża będzie unieruchamiać głowę naszego psiaka. Będzie jemu także przeszkadzać i go uwierać. Zbyt wąska obroża będzie słaba oraz może ona uciskać. Dla małych psiaków dobrać najkorzystniej jest wąski model, a dla psów większych o masywnym karku oraz długiej szyi, wzór szerszy przykładowo dwa cm. Obroża dla małego psa powinna być delikatna oraz powinna posiadać nie za bardzo szeroki pasek, żeby nie unieruchamiać głowy psa.

Te opublikowane tu wpisy z serwisu (http://acana.com.pl/karma/zywienie-psa-bledy/) zaspokoją Twoją dociekliwość, jeżeli omawiana w tym materialne sprawa żywo Cię zaabsorbowała.

Obroża dla dużego psiaka musi być odporna i solidna. Trzeba zwrócić uwagę na jakość jej wytworzenia i na to, jakiego rodzaju jest zapięcie do smyczy.

Sięgnąć możemy po modele z szerszym paskiem albo z łańcuszkiem. Dla szczeniaczka najlepsza będzie obroża nastawiana, która będzie poszerzana razem ze wzrostem psa. Można by także nabyć oddzielną obrożę dla szczeniaka, a potem zamienić na tą docelową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*