Co trzeba przygotować przed zakupem domowego zwierzęcia?

Domowe zwierzątka wnoszą do naszego życia naprawdę dużo miłości i radości, przy czym ich kupno musi być dobrze przemyślany. Nim więc weźmies pod opiekę kota, psiaka, papużki czy też chomika, przeczytaj porady, które znajdziesz w poniższym artykule.

zwierzęta

Autor: Gordon Tarpley
Źródło: http://www.flickr.com
Przy zakupie zwierzęcia nie należy kierować się modą lub chwilowymi emocjami. Żywe zwierzęta to nie pluszowe zabawki. Kiedy nam się znudzą, nie można by ich odstawić na półkę, ani przekazać innej przypadkowej osobie albo zwyczajnie wyrzucić. Kupując domowe zwierzę wiążemy się z nim na jego całe życie. Wybór właściwego gatunku musi zatem zapaść dopiero po dokładnych namyśle oraz po zweryfikowaniu naszych zdolności w odniesieniu do zagwarantowania mu właściwych warunków życiowych. Ważne są oczywiście też nasze finanse, ponieważ należy przygotować się na odpowiednią opiekę oraz utrzymywanie zwierzaka. Koty i psiaki żyją zazwyczaj kilkanaście lat, natomiast chomiki i Świnki morskie, króliki lub papużki jedynie parę lat. Dlatego też naprawdę dobrze byłoby się dobrze zastanowić, dlaczego chcemy posiadać zwierzątko, czego w rzeczywistości od niego będziemy oczekiwać i czy jesteśmy przygotowani przyjąć na siebie obowiązek opieki. Trzeba również przygotować odpowiedni budżet.
owczarek niemiecki

Autor: Giles Williams
Źródło: http://www.flickr.com
szczotka

Autor: Clint Budd
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo istotne poza tym są nasze warunki mieszkaniowe i jak dużo naszego czasu możemy poświęcać mu na co dzień. Najmniej wymagające zwierzaki to akwariowe ryby.

Masz jakieś kłopoty ze znalezieniem rzetelnych informacji? To sprawdź tekst (https://www.zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-koty/55) dostępny w tym serwisie a upewnisz się, że to jest wszystko, co potrzebne.

Trochę więcej zainteresowania należy poświęcić świnkom morskim, myszkom, chomikom czy ptakom. Jeśli natomiast chcemy, żeby w naszym mieszkaniu zamieszkał kot, powinniśmy dla niego mieć co najmniej godzinę dziennie. Należy ją przeznaczyć na kosmetykę, zabawę i karmienie.

Największą ilość czasu z kolei wymagają psy, ponieważ ok. 2 do 5 godzin dziennie, natomiast czasem nawet jeszcze więcej. Obcowanie ze zwierzętami w domu sprawia wiele radości oraz przyjemności, jednak wiąże się to również z powszednimi obowiązkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*