Ten, kto decyduje się na adopcję czy zakup kotka, powinien zadbać o to, aby prawidłowo się rozwijał

Kotki bywają milutkie oraz takie puszyste. Rzecz jasna, muszą także coś jeść.
Lata, gdy zwierzęta domowe (koty oraz psy) karmiono pozostałościami ze stołu, na szczęście powoli odchodzą do lamusa.

kotki

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie kochający właściciele zwierzaków wiedzą już, że to dla ich czworonogów nie jest zdrowe. dieta psów oraz kotów jest różna. Poza tym inaczej odżywia się szczeniaczki i kociaki, a inaczej dorosłe już zwierzęta. Zatem warto postawić na sprawdzone karmy od rzetelnych producentów. Wtedy nie będziemy musieli się martwić, co i w jakiej ilości przyrządzić. Na dodatek zaoszczędzimy również mnóstwo czasu. Możemy wybrać karmę mokrą albo suchą. U kociaków zazwyczaj lepiej sprawdza się karma mokra. Musi ona rzecz jasna mieć w sobie dużo mięsa, ale także kawałki ryby i warzywa, aby mózg naszego ulubieńca rozwijał się prawidłowo. Potrzebne są także witaminy i inne mikroelementy. Jeżeli kocia karma, którą kupiliśmy naszemu słodziakowi, nie pasuje mu, to lepiej będzie ją zmienić. Szczególnie jeżeli nasz maluch dostaje po niej biegunki. Widocznie jakieś składniki mu nie służą albo jest na coś uczulony. W większości sklepów zoologicznych możemy kupić małe porcje z różnych firm, aby móc je wszystkie wypróbować. Zostańmy przy tej, która najbardziej mu posmakuje.

Ważne, by wspierała jego zdrowy rozwój, mocne zęby i błyszczącą sierść. Karmę należy także właściwie dopasować do wieku. Inne minerały oraz składniki odżywcze musi jeść mały kociaczek, a inne dorosły już kot.

Przejdź na autorski serwis (https://www.zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-kuny/53)! Tam czeka na Ciebie nowa świetna dawka rzetelnych wpisów na ów temat. Nie zwlekaj!

Trzeba o tym pamiętać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*