Kotki często są w stanie uszczęśliwić swych właścicieli — trzeba o nie jednak dbać oraz mądrze karmić

Słyszy się, że pies jest najlepszym towarzyszem człowieka. Jednakże kot również jest w stanie sprawić, że nasz dom stanie się szczęśliwy.
Często słyszy się od różnych osób twierdzenie, że kociaki są złośliwe.

koty - płótno

Autor: Krzysztof Belczyński
Źródło: http://www.flickr.com
To nieprawda. Wszyscy koci behawioryści udowadniają, że koty bywają niczym dzieci. Kiedy się nudzą oraz nie mają możliwości, by się bawić, to zaczynają sobie wyszukiwać zabawę tam, gdzie nie powinny. Więc drapią meble, gryzą drzwi oraz zrzucają różne przedmioty. Przecież kot to nie mebel. Jeżeli przygarniamy do domu zwierzaka, to musimy wiedzieć, że musimy się z nim czasami pobawić.

Jest Ci potrzebne hiperłącze do witryny (https://sklep.acana.com.pl/5-sucha-karma-dla-psa)? Zachęcamy więc, byś nacisnął tutaj i wówczas przeniesiesz się do nowego artykułu pełnego szczegółów.

Ale też sprzątać kuwetę oraz mądrze karmić. Możemy zatrzymać się dłużej na temacie karmy dla kotów. Powinna być ona odpowiednio dobrana do wieku. Dla kociaków są całkowicie inne zestawy, bo potrzebują one o wiele więcej różnych mikroelementów oraz białek. Dorosły kot też potrzebuje zróżnicowanej Diety. Należy zatem na ten temat porozmawiać z weterynarzem. Kocia karma musi być najwyższej jakości. Musi mieć w sobie kwasy omega oraz przeróżne witaminy. Musi być też apetyczna. Niektórzy mówią, że koty powinny jeść jedynie suchą lub mokrą karmę. Inni są zdania, że można to mieszać oraz dawać im normalnie suchą karmę, a przykładowo wieczorem — mokrą.

Powinniśmy samodzielnie wypracować najkorzystniejsze rozwiązanie w oparciu o obserwację naszego ulubieńca. Co jakiś czas możemy zmieniać smaki jego jedzenia oraz serwować mu smakołyki, które znajdziemy w ofercie niemal wszystkich przedsiębiorstw, które produkują karmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*