Każdy, kto trzyma w mieszkaniu psa lub kota, powinien mieć także dla nich weterynarza

Zwierzęta bywają dla ludzi zwykle członkami rodziny — dlatego troszczymy się o nich,kiedy chorują.
Każdy zwierzak domowy musi chociaż raz w życiu jechać do weterynarza.

jazda konna

Autor: Shannon Veerkamp
Źródło: http://www.flickr.com

Sprawdzi on ogólny stan zdrowia naszego zwierzaka i założy mu książeczkę zdrowia. W niej powinien zaznaczać wSzelkie kolejne wizyty i zabiegi. Oczywiście różna jest procedura z różnymi zwierzętami. Z jaszczurkami przykładowo nieczęsto ktoś chodzi do przychodni weterynaryjnej. Z kotami już chętniej, a najczęściej weterynarz widzi prawdopodobnie psy. Czworonogi najczęściej się chipuje, żeby ich numer widniał w spisie. To samo dotyczy kotków. Je również często poddaje się sterylizacji. Jest to zabieg, który robi się dla obopólnej korzyści. Właściciele nie będą musieli się męczyć, gdy kot będzie szaleć w czasie rui, a sam kot (szczególnie kotka) na pewno nie będzie miał problemów zdrowotnych. Przy wyborze weterynarza powinniśmy kierować się radami przyjaciół lub opiniami z sieci. Najlepiej byłoby wyszukać takiego weterynarza, który pracuje w dobrze wyposażonej przychodni. Muszą znajdować się tam aparaty chociażby do robienia USG i zdjęć rentgenowskich. Wtedy w nagłych przypadkach będziemy mogli natychmiast stwierdzić, jakie są obrażenia.

Co istotne, musimy także zaobserwować, jakie lekarz ma podejście do zwierząt.

Absorbuje Cię ta publikacja? Jeżeli tak, to kliknij tutaj, a więcej przeczytasz w linku (https://www.zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-kuny/53). Dla części osób ten artykuł to niecodzienne podejście do niniejszego tematu.

Musi być cierpliwy i umieć sobie zjednywać ich zaufanie. Osoby nerwowe czy nadpobudliwe nie będą chyba dobrymi specjalistami w tej dziedzinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*